Ceļvedis aizbildņiem

Atjaunināts: 11. novembris, 2024

Sveiki, laipni lūdzam!

Mēs zinām, ka tu kā aprūpētājs vēlies palīdzēt saviem pusaudžiem apgūt digitālo drošību, lai viņi varētu patstāvīgi pārvaldīt savu klātbūtni tiešsaistē – gan tagad, gan arī pieaugot.

Šajā Ceļvedī aizbildņiem ir sniegts kopsavilkums par TikTok un daudzajiem rīkiem un iestatījumiem, ko esam savā platformā iestrādājuši, lai gādātu par mūsu kopienas drošību. Tāpat šajā ceļvedī ir sniegta vispārīga informācija par izplatītiem interneta drošības jautājumiem.

Kopā ar pusaudzi iepazīstot šo ceļvedi, mūsu Jauniešu portālu un mūsu Kopienas vadlīnijas tava ģimene varēs uzsākt dialogu par drošību mūsu digitālajā pasaulē. Atklātas sarunas ģimenes lokā par tava pusaudža rīcību internetā – gan TikTok, gan citviet – palīdzēs stiprināt pusaudža digitālās pilsonības apziņu un spējas rūpēties par savu drošību internetā.

Kas ir TikTok?

TikTok ir lietotne īsiem video. Tā ir vieta jautram, pozitīvam saturam, ko veido īsti cilvēki visā pasaulē. Mūsu mērķis ir iedvesmot radošumu un iepriecināt.

Kā mēs iesakām saturu

TikTok plūsma Tieši tev ļauj cilvēkiem atklāt neticami daudzveidīgu ideju, veidotāju, produktu un izklaides klāstu. Mūsu sistēma iesaka saturu, kārtojot video reitingā, ņemot vērā dažādus faktorus – video, kuri tev patīk vai ar kuriem tu dalies, kontus, kuriem tu seko, tevis publicētos komentārus un tevis radīto saturu.

Lai aizsargātu plūsmas Tieši tev, mēs esam izveidojuši politiku attiecībā uz ieteikšanai nepiemērotām satura kategorijām. Izmantojot satura līmeņus, mēs cenšamies nepieļaut acīmredzami pieaugušajiem paredzēta satura rādīšanu pusaudžiem. Ja tu vai tavs pusaudzis saskaras ar saturu, kas var būt neatbilstošs vai pusaudža vēlmēm neatbilstošs, mēs nodrošinām rīkus nevēlama satura ierobežošanai un satura pielāgošanai ar filtriem.

Pirmie soļi

TikTok konta izveide

TikTok lietotni var lejupielādēt App Store, Google Play Store, Amazon Appstore un citās oficiālajās lietotņu platformās. TikTok lietotnei Apple App Store ir reitings “12+”, savukārt Google Play Store tā ir apzīmēta ar norādi “Ieteicama vecāku uzraudzība”. Ja tu nevēlies, lai tavs pusaudzis lejupielādē TikTok, šie reitingi nozīmē, ka tu vari pusaudzim šo iespēju liegt, izmantojot šajos veikalos vai platformās pieejamās vecāku vadīklas.

Lai reģistrētos TikTok, cilvēkiem jānorāda savs dzimšanas datums. Ja kāds izveido kontu ar citas platformas starpniecību, šai personai dzimšanas datums jānorāda atsevišķi. Ja kāds mēģina izveidot kontu, taču neatbilst mūsu minimālajam vecuma slieksnim, mēs bloķējam šai personai iespēju izveidot jaunu kontu ar citu dzimšanas datumu.

ASV ietvaros mēs personām līdz 13 gadu vecumam piedāvājam īpaši atlasītu, tikai skatāmu pieredzi, kas ietver papildu drošības mehānismus un privātuma aizsardzību. Mēs sadarbojamies ar Common Sense Networks, lai gādātu par to, ka saturs ir gan vecumam atbilstošs, gan drošs auditorijai, kas nav sasniegusi 13 gadu vecumu.

Nepilngadīgā statusa apelācija platformā TikTok

Ja mēs uzskatām, ka kāds TikTok lietotājs nav sasniedzis 13 gadu vecumu (Dienvidkorejā un Indonēzijā – 14 gadu vecumu), mēs aizliedzam attiecīgajam kontam dalību platformā, un lietotājs var iesniegt apelāciju, ja uzskata, ka esam pieļāvuši kļūdu. Ja tu esi pusaudža, kura kontam liegta dalība platformā, vecāks, aizbildnis vai cita pieaugusi uzticības persona, pusaudzis var tev lūgt palīdzību apelācijas iesniegšanā.

Ja tavs pusaudzis izlems iesniegt apelāciju par dalības aizliegšanu, mēs pusaudzim piedāvāsim vairākas dzimšanas datuma apstiprināšanas iespējas. Lai iesniegtu apelāciju, pusaudzim jāatver TikTok, jāpieskaras iespējai “Iesniegt apelāciju” un jāizpilda sniegtās norādes. Noteiktās valstīs viena no pieejamajām iespējām ir fotoattēla augšupielāde, kurā redzams pusaudzis kopā ar vecāku, aizbildni vai citu pieaugušu uzticības personu, kura apstiprina pusaudža dzimšanas datumu. Uzzināt vairāk

Kāpēc ir svarīgi, lai pusaudzis norādītu īsto dzimšanas datumu

Platforma TikTok ir paredzēta tikai cilvēkiem, kuri ir sasnieguši 13 gadu vecumu (Dienvidkorejā un Indonēzijā – 14 gadu vecumu), un ir svarīgi, lai pusaudzis norādītu īsto dzimšanas datumu. Precīza informācija ļauj nodrošināt kopienas dalībniekiem vecumam atbilstošu pieredzi – no piekļuves ierobežošanas noteiktām funkcijām līdz rādāmo reklāmu pielāgošanai. Piemēram, papildus mūsu vecuma slieksnim mēs jaunākiem cilvēkiem platformā TikTok neļaujam izmantot funkcijas ar vecuma ierobežojumu – piemēram, LIVE rīkošanu un tiešās ziņas.

Privātums

Kad tu lieto TikTok, mēs apstrādājam tavu informāciju, lai nodrošinātu platformas funkcijas un palīdzētu tev to lietot. Tāpat mēs šādu informāciju izmantojam, lai gādātu par tavu un citu lietotāju drošību. Vari izlasīt mūsu Privātuma politiku, lai izprastu, kādu informāciju par tevi mēs ievācam un kā mēs to izmantojam un uzglabājam. Mēs apņemamies cienīt un sargāt tavu privātumu, un vairāk par mūsu privātuma praksi un tavām izvēlēm vari uzzināt šeit.

Kopienas vadlīnijas

Drošas un atbalstošas vides nodrošināšana ir mūsu galvenā prioritāte. Mēs uzskatām, ka drošības sajūta ir pamatnosacījums, lai cilvēki varētu ērti justies, brīvi un radoši izpaužoties. Mēs noņemam saturu, tostarp video, audio, tiešraides, attēlus, komentārus un tekstu, kas pārkāpj mūsu Kopienas vadlīnijas, kā arī smagos vai atkārtotos pārkāpumos iesaistītus kontus. Noteiktos apstākļos mēs ejam arī soli tālāk un ziņojam par kontiem atbilstošajām tiesībaizsardzības iestādēm, lai gādātu par mūsu kopienas drošību. Mūsu Kopienas vadlīnijas attiecas uz visiem un uz visu informāciju, ar ko lietotāji dalās platformā TikTok.

TikTok pamati

TikTok ir mājvieta radošām izpausmēm, kur lietotāji var baudīt daudzveidīgu aizraujošu, patiesu un izklaidējošu video klāstu – no dejas izaicinājumiem, “popielām” un pamācībām, kā pašam kaut ko izgatavot, līdz vēsturiskām parodijām un interneta jokiem. Uzzini vairāk par lapu Tieši tev, darbošanos kā satura veidotājam un kopienas drošību platformā TikTok.

Ģimenes kontu savien. pārī

Pusaudža digitālās dzīves pārraudzība var būt sarežģīts uzdevums, tāpēc mēs aprūpētājiem piedāvājam jēgpilnus veidus, kā kopā ar pusaudžiem platformā TikTok nospraust robežas.

Mūsu ģimenes kontu savienošanas pārī funkcijas ļauj vecākiem piesaistīt savu TikTok kontu pusaudža kontam, lai izmantotu dažādus satura, privātuma un labklājības iestatījumus. Mēs aicinām aprūpētājus apspriest ģimenes kontu savienošanas pārī funkcijas ar pusaudžiem un paskaidrot, kāpēc viņi izvēlas noteiktas funkcijas ieslēgt. Arī bez ģimenes kontu savienošanas pārī vecāki var palīdzēt saviem pusaudžiem iespējot mūsu lietotnes ekrāna laika funkcijas, tostarp dienas ekrāna laiku un ierobežoto režīmu, kas ir aizsargātas ar vecāka vai aizbildņa iestatītu pieejas kodu. Šie iestatījumi var atšķirties atkarībā no tava reģiona un lietotnes versijas.

Funkcijas

  • Privāts konts
  • Video komentēšana
  • Tiešās ziņas
  • Meklēt
  • Ikdienas ekrāna laiks
  • Ierobežotais režīms

Privātums pēc noklusējuma

Mūsuprāt, jauniem cilvēkiem, kas uzsāk digitālās gaitas, ir svarīgi nodrošināt vecumam atbilstošus privātuma iestatījumus un rīkus.

Digitālā labklājība

Mēs apņemamies nodrošināt pusaudžiem un ģimenēm rīkus un resursus, lai palīdzētu visiem ceļā uz digitālo labklājību.


Drošības un privātuma rīki

Mēs ieguldām rīkos un resursos, lai palīdzētu vecākiem, aizbildņiem un ģimenēm atbalstīt savus pusaudžus tiešsaistē. Uzzini vairāk par iestatījumiem, ko vari iespējot, lai pārvaldītu tavas ģimenes pieredzi ar TikTok, tostarp tādas iespējas kā komentāru filtrēšanu, kontu bloķēšanu, ekrāna laika ierobežojumu noteikšanu un video lejupielādes atspējošanu. Skatīt rīkus


Drošība tiešsaistē: 5 pusaudžu padomi

TikTok apņemas sadarboties ar vecākiem un aprūpētājiem, kuri sniedz atbalstu pusaudzim digitālo gaitu uzsākšanā. Vecāki stāsta, ka ir grūti turēt roku uz pulsa nepārtraukti mainīgām tendencēm un jaunām platformām, tādēļ vēlamies visu atvieglot, piedāvājot vecākiem ieskatu atbalstā, kuru pusaudži patiešam novērtē no uzticamiem pieaugušajiem — un kurš gan labāk varētu dot padomu par to, kas pašam nepieciešams, ja ne paši pusaudži.

Lūk, ko uzzinājām:

“Palīdzi man izprast noteikumus” Pusaudži nesagaida, ka viņu pieaugušās uzticības personas lieliski orientēsies katrā platformā, taču viņi novērtē atbalstu kontu izveidē. Tas ietver palīdzību privātuma un drošības iestatījumu pārbaudē un saprašanā. Tāpat pusaudži mums stāsta, ka vecākiem nevajadzētu baidīties nospraust robežas – pusaudži tās sagaida un pat novērtē! Tādi drošības rīki kā TikTok ģimenes kontu savienošanas pārī funkcijas ļauj ģimenēm noteikt parametrus, kas ir īpaši svarīgi, pusaudzim sperot pirmos soļus internetā.

“Esi pieejams sarunai” Pusaudži vēlas, lai pieaugušie, kam viņi uzticas, interesētos par viņu digitālo dzīvi un saprastu, cik svarīga viņiem tā ir. Pusaudži izjūt atbalstu, ja zina, ka viņiem ir sabiedrotais, kurš vienmēr ir pieejams sarunai. Nebaidies uzsākt sarunu. Pusaudži priecājas, uzzinot, ka tu saproti, ka internetā var gadīties arī nepatīkamas situācijas, un ka esi gatavs palīdzēt neatkarīgi no tā, cik liela vai maza ir problēma.

“Nekrīti panikā, kad rodas sarežģījumi” Pusaudzis ir ieradies pie tevis pēc palīdzības – lieliski! Pusaudzis var justies neaizsargāts, nobijies, apkaunots vai satraukts, tāpēc pastāsti, cik ļoti tu priecājies par to, ka pusaudzis pie tevis vēršas. Kad pusaudzis stāsta par savu problēmu, reaģē pārdomāti; pusaudži mums stāsta, ka, saskaroties ar dusmām, viņi izvairās turpmāk lūgt palīdzību. Tāpat pusaudži nevēlas, lai pieaugušie izturētos pret viņu raizēm nevērīgi – pat tad, ja ir grūti saprast, kāpēc konkrēta situācija rada tādu satraukumu. Klausies bez nosodījuma, uzdod jautājumus un koncentrējies uz risinājumiem. Pēc noteikumu pārkāpšanas pusaudži sagaida sekas, taču vienlaikus viņi vēlas saņemt palīdzību, lai saprastu, ko savā rīcībā mainīt, lai turpmāk nepieļautu līdzīgas kļūdas.

“Uzticies man” Pusaudži saprot, ka uzticība ir jānopelna, un sagaida pieaugušo uzraudzību – tas īpaši attiecas uz jaunākiem pusaudžiem. Tieši tāpat kā “īstajā” pasaulē, pusaudži, kļūstot vecāki, sāk vēlēties vairāk brīvības. Katra ģimene ir atšķirīga, un ātrums, ar kādu katrs pusaudzis tuvojas neatkarīgai tehnoloģijas lietošanai, ir atšķirīgs, taču, ja tavs pusaudzis zina, kā droši lietot dažādas platformas, un vēršas pie tevis gadījumā, ja kaut kas noiet greizi – tas ir lielisks pamats uzticībai.

“Respektē manu privātumu” Pusaudža vēlmes pēc privātuma un drošības līdzsvarošana ir viens no sarežģītākajiem audzināšanas aspektiem – kā tiešsaistē, tā arī bezsaistē. Var būt nepatīkami dzirdēt, ka pusaudzis nevēlas, lai tu viņam kādā platformā sekotu. Ir tikai dabīgi satraukties, ka pusaudzis plāno darīt ko neatļautu, taču patiesībā viņš vai viņa var vienkārši vēlēties pavadīt laiku ar draugiem bez uzraudzības. Tev var būt labi iemesli, lai tomēr uzstātu uz sekošanu tava pusaudža kontam. Ja tā, pusaudži saka, ka vēlas izprast tavus iemeslus un meklēt veidus, kā vairot uzticību. Vecāki pusaudži mums ir teikuši, ka vēlas aizsargāt jaunākos brāļus, māsas, brālēnus un māsīcas un instinktīvi viņus tiešsaistē pieskata, tāpēc padomā par to, vai tavā vietā pusaudzim nevarētu sekot kāds cits, ar ko pusaudzis ir mierā.

Resursi

Lai apgūtu labāko personīgā privātuma, konta drošības un atbildīga digitālā pilsoniskuma praksi, apmeklē mūsu Jauniešu portālu. Zemāk atradīsi papildu materiālus no mūsu drošības partneriem: