TikTok LogoTikTok Logo
Правдивість й автентичність

Правдивість й автентичність

Документ випущений 17 квітня 2024 р.

Набирає чинності 17 травня 2024 р.

Ми прагнемо, щоб ви були впевнені, що можете отримати доступ до надійної інформації, переглядати оригінальний контент і взаємодіяти з реальними людьми. Це — основа для створення довіри як у спільноті, так і за її межами.

Дезінформація

Це природно, що люди в глобальній спільноті мають різні думки, але ми прагнемо оперувати загальнодоступними фактами й реаліями. Ми не допускаємо дезінформації, яка може завдати значної шкоди окремим особам чи суспільству, незалежно від намірів автора контенту. Щоб оцінити точність контенту, ми покладаємося на незалежних партнерів із перевірки фактів, вказівки органів охорони здоров’я і нашу базу даних із перевіреними раніше твердженнями.

Контент не підходить для відображення в стрічці «Рекомендації», якщо він містить дезінформацію, яка може завдати помірної шкоди, як-от певний контент стосовно здоров’я, теорії змови, упередження висвітлення інформації або викривлені дані з авторитетних джерел. Ми діємо обережно, тому непідтверджена інформація про надзвичайні ситуації й контент, який тимчасово перевіряється фахівцями з перевірки фактів, також не відповідає вимогам стрічки «Рекомендації».

Для того щоб ви могли впливати на свій досвід використання платформи TikTok, ми можемо додавати попереджувальні ярлики до контенту, який був оцінений нашими партнерами з перевірки фактів і достовірність якого не вдалося підтвердити. Ми також можемо надсилати повідомлення із закликом переглянути наміри ділитися таким контентом.

Додаткова інформація

Дезінформація означає неправдивий або оманливий контент.

Значна шкода означає важку фізичну шкоду (включаючи травми, що загрожують життю, або смерть), психологічну шкоду (включаючи травмування), масштабне пошкодження майна та суспільну шкоду (включаючи підрив фундаментальних соціальних процесів або інститутів).

Дезінформація про помірну шкоду здоров’ю означає неправдивий або оманливий контент щодо профілактики чи лікування травм, станів або захворювань, які не є негайними або не загрожують життю.

Теорії змови означають переконання щодо незрозумілих подій або відкидання загальноприйнятих пояснень подій, зокрема й припущення, що такі події сталися внаслідок діяльності таємних або впливових осіб чи груп.

Упереджене висвітлення інформації означає невідредаговані інформаційні матеріали, які подаються поза контекстом і можуть вводити людину в оману щодо актуальної суспільно важливої теми.

Викривлені дані з авторитетних джерел — це контент, який пропагує оманливі кореляції або висновки, пов’язані з авторитетною інформацією, яка підтверджена та якій довіряють, як-от звіти дослідницьких установ.

НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

  • дезінформація, яка загрожує громадській безпеці або може викликати паніку щодо кризових подій чи надзвичайних ситуацій, зокрема видавання старих відео подій за поточні чи розповсюдження неправдивих тверджень про те, що предмети першої необхідності (як-от їжа чи вода) більше не доступні в певному місці;
  • медична дезінформація, наприклад оманливі твердження про вакцини, неточні медичні рекомендації, які мають на меті відмовити людей від отримання належної медичної допомоги при хворобі, що загрожує життю, та інша дезінформація, яка може становити ризик для здоров’я людей;
  • дезінформація про зміну клімату, яка суперечить установленому науковому консенсусу, наприклад заперечення існування кліматичних змін чи чинників, які сприяють цьому;
  • теорії змови, спрямовані проти окремих людей;
  • теорії змови, які пропагують насилля чи ненависть, наприклад заклики до насильницьких дій, пов’язані з іншими насильницькими діями, заперечення задокументованих подій або спричинення упереджень до груп за будь-якими захищеними законодавством ознаками.

КОНТЕНТ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ ВИМОГАМ СТРІЧКИ «РЕКОМЕНДАЦІЇ»:

  • необґрунтовані теорії змови, які стверджують, що певні події чи ситуації сталися через діяльність секретних або впливових груп, наприклад «уряду» чи «таємного товариства»;
  • дезінформація про помірну шкоду здоров’ю, як-от необґрунтовані рекомендації щодо лікування незначної хвороби;
  • упереджене висвітлення інформації, як-от показ натовпу на музичному концерті й припущення, що це політичний протест;
  • викривлені дані з авторитетних джерел, як-от вибіркове посилання на певні наукові дані для підтвердження висновку, який суперечить результатам дослідження;
  • непідтверджені заяви, пов’язані з надзвичайною ситуацією або актуальною подією;
  • дезінформація з потенційно високим рівнем шкоди, яка проходить перевірку фактів.

ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

  • висловлення особистих думок (якщо вони не містять шкідливої дезінформації);
  • обговорення людьми власних історій чи досвіду про медичне лікування, процедури чи систему охорони здоров’я (за умови, що такі висловлювання не містять шкідливої дезінформації та не заохочують людей ігнорувати професійні медичні поради чи вказівки органів охорони здоров’я);
  • обговорення зміни клімату, зокрема переваг або недоліків конкретних політик або технологій, чи висловлення особистих поглядів щодо певних погодних явищ (якщо це не суперечить науковому консенсусу).

Чесні вибори й кампанії

Вибори — це важлива подія, яка часто є предметом гострого обговорення та аналізу. Ми намагаємося надати можливості для всіх таких дискусій і об’єднувати людей на нашій платформі, а не розділяти. Ми забороняємо будь-яке оплачуване політичне пропагування, політичну рекламу чи збір коштів політиками й політичними партіями (для себе чи інших) на платформі. Наші правила щодо політичної реклами розповсюджуються як на звичайну платну рекламу, так і на авторів, які отримують винагороду за підтримку чи антирекламу кандидата.

Ми прагнемо забезпечити обмін думок громадян таким чином, щоб він сприяв продуктивному діалогу. Ми забороняємо дезінформацію або контент про громадянські та виборчі процеси, які можуть призвести до втручання у вибори, порушити процес мирної передачі влади або призвести до насильства в реальному житті.

Контент може не підходити для відображення в стрічці «Рекомендації», якщо він містить дезінформацію, яка може завадити виборцю прийняти зважене рішення. Ми діємо обережно, тому непідтверджені заяви про вибори й контент, який тимчасово перевіряється фахівцями з перевірки фактів, також може не відповідати вимогам стрічки «Рекомендації».

Для того щоб ви могли впливати на свій досвід використання платформи TikTok, ми можемо додавати попереджувальні ярлики до контенту, який був оцінений нашими партнерами з перевірки фактів і достовірність якого не вдалося підтвердити. Дізнайтеся більше про нашу діяльність щодо чесних політичних кампаній і про політику щодо урядових і політичних акаунтів.

Додаткова інформація

Дезінформація означає неправдивий або оманливий контент.

НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

  • дезінформація про вибори, зокрема:
    • дезінформація про процедуру, час і місце голосування чи процедуру реєстрації;
    • дезінформація щодо вимог до виборців для участі у виборах і вимог до кандидатів для балотування;
    • дезінформація щодо законів, процесів і процедур, які регулюють організацію й проведення виборів та інших громадських процесів, наприклад щодо референдумів, пропозицій для голосування чи перепису населення;
    • дезінформація щодо остаточних результатів виборів;
  • пропагування або надання вказівок щодо незаконної участі та втручання у вибори, зокрема залякування виборців, працівників виборчих комісій і спостерігачів;
  • заклики зірвати набуття сили результатами виборів поза межами правової системи, як от державним переворотом.

КОНТЕНТ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ ВИМОГАМ СТРІЧКИ «РЕКОМЕНДАЦІЇ»:

  • неперевірені заяви про вибори, як-от передчасні заяви про те, що всі бюлетені підраховано;
  • Заяви, які містять суттєво перекручену інформацію від органів громадської влади, наприклад неправдиві твердження щодо тексту законодавчого акту парламенту

Відредагований медіаконтент і контент, створений за допомогою ШІ (AIGC)

Ми вітаємо творчий потенціал, який може розкрити штучний інтелект (ШІ) та інші цифрові технології. Однак через ШІ та інші технології цифрового редагування може бути складніше відрізняти факти від вигадок, що несуть соціальні й індивідуальні ризики. Ми вимагаємо, щоб ви позначали відредагований медіаконтент і AIGC, у яких демонструються реалістичні зображення людей чи ситуацій. Це можна зробити за допомогою мітки AIGC або додавши чіткий підпис, водяний знак чи власний стікер.

Навіть якщо відредагований медіаконтент і AIGC позначені належним чином, вони все одно можуть бути шкідливими. Ми забороняємо контент, у якому розповсюджуються або демонструються фальшиві авторитетні джерела чи кризові події або неправдиво показуються публічні особи в певному контексті. Це включає в себе цькування, схвалення або підтримку.

Ми прагнемо захищати конфіденційність людей. Ми не дозволяємо демонструвати контент, який містить образи неповнолітніх або дорослих приватних осіб без їхнього дозволу.

Додаткова інформація

Контент, створений за допомогою штучного інтелекту (AIGC), — це контент, зокрема зображення, відео чи аудіо, створений або змінений за допомогою технології штучного інтелекту (ШІ) або процесів машинного навчання. Цей контент може містити зображення реальних людей і відображати надзвичайно реалістичні сцени або використовувати певний художній стиль, як-от картини, мультфільми чи аніме.

Значно відредагований контент — це контент, у якому показується, як люди роблять те, чого не робили, кажуть те, чого не говорили, або змінюють свій зовнішній вигляд таким чином, що їх важко впізнати чи ідентифікувати. Це стосується застосування певних фільтрів обличчя або анімації особи.

Оманливі відредаговані медіа чи AIGC — це аудіо- чи візуальний контент, який було відредаговано, зокрема поєднанням різних кліпів задля змінення структури, послідовності або хронометражу таким чином, щоб зміст викривляється та може ввести глядачів в оману щодо достовірності справжніх світових подій.

Реалістичні зображення сцен або людей — це контент, у якому використовуються зображення, відео чи аудіо, які можуть спонукати когось повірити, що показана особа є справжньою або подія дійсно відбулася, наприклад сцена, що формою імітує фотографію чи відео.

Образ — це чітке зображення особи. Це аудіо- й візуальне зображення, яке може відображати обличчя, тіло або характерні зовнішні ознаки, жести чи манери особи.

Публічні особи — це дорослі (віком від 18 років), які відіграють важливу громадську роль, як-от державні чиновники, політики, керівники компаній чи відомі особистості. Ми не вважаємо осіб віком до 18 років публічними особами.

Приватними особами є всі особи віком до 18 років, а також дорослі (від 18 років), які не є публічними особами.

ОБОВ’ЯЗКОВЕ РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ (мітка AIGC або чіткий підпис, водяний знак чи стікер):

  • контент, повністю створений або суттєво відредагований за допомогою ШІ, який містить реалістичні зображення сцен або людей;
  • розкриття інформації не є обов’язковим, якщо контент зазнав редагування, яке не змінює основного значення, наприклад незначне ретушування, заміну фонових об’єктів або використання ефектів чи фільтрів TikTok

НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

  • реалістичне зображення осіб віком до 18 років;
  • використання образу дорослих приватних осіб, якщо нам стало відомо, що контент використано без їхнього дозволу;
  • оманлива відредагована інформація чи AIGC, у яких неправдиво зображується:
    • контент, який створює враження, ніби він походить з авторитетного джерела, наприклад поважного інформаційного агентства;
    • кризова подія, наприклад конфлікт або стихійне лихо;
    • публічна особа, яка:
      • зазнає принижень чи переслідувань, або бере участь у злочинній чи антисоціальній діяльності;
      • займає позицію щодо політичного питання, комерційного продукту або питання суспільного значення (наприклад, виборів);
      • отримує політичну підтримку чи засудження особою чи групою.

ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

  • використання образу померлої особи в певному освітньому контексті, як-от ветерана Першої світової війни в музейній експозиції;
  • використання образу публічної особи в певному мистецькому чи жартівливому контексті, як-от знаменитість, яка виконує популярний танець у TikTok, або пародія на політика.

Фальшива залученість

Автентична залученість — важлива частина цілісності нашої платформи, яка визначає методи рекомендацій контенту, що може вас зацікавити. Ми не дозволяємо торгівлю послугами, які намагаються штучно підвищити залученість або ввести в оману систему рекомендацій TikTok, чи рекламу таких послуг. Якщо нам стане відомо про акаунти або контент зі штучно завищеними показниками, ми видалимо несправжніх підписників чи накручені вподобайки.

Контент не підходить для відображення у стрічці «Рекомендації», якщо він має на меті ввести в оману інших користувачів чи маніпулювати ними з метою збільшення кількості подарунків, підписників, вподобайок, переглядів чи інших показників залученості.

Додаткова інформація

НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

  • сприяти торгівлі послугами, які штучно підвищують залученість, як-от продаж підписників або вподобайок, чи рекламувати такі послуги;
  • надавати інструкції щодо того, як штучно збільшити залученість на платформі TikTok.

КОНТЕНТ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ ВИМОГАМ СТРІЧКИ «РЕКОМЕНДАЦІЇ»:

  • контент, який вводить в оману інших користувачів або маніпулює ними, щоб збільшити кількість подарунків чи підвищити показники залученості, зокрема обіцянки поставити «взаємну вподобайку» чи інші фальшиві стимули взаємодіяти з контентом.

Неоригінальний контент

Ми радо вітаємо вашу творчість на платформі TikTok, тому заохочуємо публікувати власні роботи. Ми не дозволяємо публікувати контент, який порушує права інтелектуальної власності. Якщо нам стане відомо про контент, що порушує наші правила, то ми видалимо його. Дізнайтеся докладніше про нашу політику щодо інтелектуальної власності (ІВ).

Контент не підходить для відображення в стрічці «Рекомендації», якщо він містить неоригінальний або скопійований контент, у якому немає жодних нових чи креативних змін.

Якщо ви вважаєте, що зіткнулися з порушенням прав інтелектуальної власності, ви можете подати скаргу про порушення авторських прав або скаргу про порушення прав торговельної марки.

Додаткова інформація

Інтелектуальна власність означає право власності на те, що ви створили, зокрема авторські права й торговельні марки.

Авторські права — це законні права, пов’язані з оригінальними авторськими творами, зокрема музикою та відео. Авторські права захищають оригінальне вираження ідеї (наприклад, певний спосіб створення чи відтворення відео або музики), але не захищають основні ідеї чи факти.

Торговельні марки — це слова, символи, гасла, малюнки або поєднання вищезазначеного, які ідентифікують товари чи послуги й відрізняють їх від інших товарів або послуг.

НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

  • контент, який порушує права автора, торговельної марки чи інші права інтелектуальної власності.

КОНТЕНТ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ ВИМОГАМ СТРІЧКИ «РЕКОМЕНДАЦІЇ»:

  • скопійований або неоригінальний контент, імпортований або завантажений без будь-яких нових або творчих змін, наприклад контент із видимими водяними знаками інших осіб або накладеними логотипами;
  • контент низької якості, наприклад надто короткі ролики чи відео виключно у форматі GIF;

Спам і оманлива поведінка

Для створення довіри в онлайн-спільноті важливо, щоб поведінка й ідентичність ваших акаунтів були справжніми та правдивими. Ми не допускаємо поведінку акаунтів, які можуть спамити або вводити в оману нашу спільноту. Це включає в себе проведення таємних операцій впливу, маніпулювання залученням для збільшення охоплення певного контенту й управління спам-акаунтами або акаунтами, які видають себе за іншу особу. Ми дозволяємо створювати пародійні чи фанатські акаунти, якщо про це чітко вказано в імені акаунта (зверніть увагу, що його формат відрізняється від «@ім’якористувача»).

Ви можете створити кілька акаунтів, щоб вести різні канали для справжнього творчого самовираження, але не з метою омани користувачів. Ми не дозволяємо використовувати кілька акаунтів для маніпулювання платформою. Це включає використання автоматизації для масової реєстрації або керування акаунтами, розповсюдження великого обсягу комерційного контенту, штучного посилення залучення та обходу виконання наших обов’язкових правил.

Якщо будь-який із ваших акаунтів був заблокований або отримав обмеження певних функцій, не створюйте новий акаунт і не використовуйте інший існуючий акаунт, щоб обійти блокування чи обмеження.

Якщо ми визначимо, що ви виконували вищезазначені оманливі дії з акаунтом, ми заблокуємо акаунт і можемо заблокувати будь-які альтернативні чи нові акаунти.

Додаткова інформація

Таємні операції впливу — це скоординована неавтентична поведінка, коли мережі акаунтів працюють разом, щоб ввести в оману людей або наші системи та намагатися стратегічно вплинути на громадське обговорення. Такими операціями є спроби підірвати довіру до результатів виборів, вплинути на сторони збройних конфліктів або сформувати публічні обговорення соціальних питань. Дізнайтеся більше про таємні операції впливу.

ОБОВ’ЯЗКОВЕ РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ (в імені акаунта):

  • пародійні чи фанатські акаунти повинні чітко вказувати про це в імені акаунта (зверніть увагу, що його формат відрізняється від «@ім’якористувача»).

НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

  • спам, зокрема:
    • керування великими мережами акаунтів, які контролюються однією організацією або за допомогою автоматизації;
    • масова розсилка великого обсягу спаму;
    • маніпулювання залученням для збільшення охоплення певного контенту або купівля та продаж підписників, зокрема з фінансовою метою.
  • видавати себе за іншу особу, зокрема:
    • створювати акаунти, що видають себе за іншу реальну фізичну або юридичну особу, не зазначаючи в назві, що вони є фанатськими чи пародійними акаунтами, наприклад, використовують їхні імена, біографічні дані, контент або зображення без пояснення цього;
    • видавати себе за особу чи організацію, яких не існує (вигадана особа), з очевидними намірами ввести інших користувачів платформи в оману.
  • таємні операції впливу, зокрема:
    • реєстрація та керування мережами неавтентичних акаунтів;
    • координація контенту або дій із залучення з метою штучного просування певних наративів або тенденцій;
    • спроби маніпулювати нашою системою рекомендацій за допомогою методів, які ускладнюють визначення фактичного розташування акаунтів.
  • спроби обходу, зокрема:
    • спроби уникнути блокування акаунта, як-от поширення контенту з порушеннями на кількох акаунтах;
    • використання альтернативного акаунта (нового або існуючого), щоб:
      • продовжувати демонструвати поведінку, яка раніше призвела до блокування або обмеження іншого акаунта;
      • зберігати доступ до TikTok після того, як акаунт було заблоковано за серйозне порушення;
      • обходити обмеження, накладені на акаунт, зокрема використання альтернативного акаунта для доступу до функцій, які були обмежені в іншому акаунті, як-от тимчасове призупинення можливості LIVE-трансляцій.
  • розповсюдження зламаних матеріалів, коли:
    • існує значний ризик заподіяння шкоди;
    • матеріали визначено як конфіденційні;
    • матеріали були отримані несанкціоновано;
    • розповсюдження відбувалося не через належні законні канали або порушилися норми журналістської відповідальності.