TikTok LogoTikTok Logo
Принципи спільноти

Принципи спільноти

Документ випущений 17 квітня 2024 р.

Набирає чинності 17 травня 2024 р.

На платформі TikTok передбачено вісім основних принципів спільноти, які ґрунтуються на безпеці та нашому зобов’язанні поважати права людини. Ми керуємося цими принципами в повсякденній діяльності й під час ухвалення складних рішень. Вони базуються на наступних основних тезах:

  • Баланс між запобіганням шкоді та самовираженням
  • Визнання людської гідності
  • Забезпечення неупередженості наших дій

Ми визнаємо, що іноді ці принципи можуть суперечити один одному, тому обачно намагаємося досягати компромісів. Їх розроблено на основі міжнародних правових норм і найкращих практик галузі, включно з Керівними принципами ООН із питань бізнесу та прав людини, Міжнародним біллем про права людини, Конвенцією ООН про права дитини та Принципах Санта-Клари (Santa Clara Principles). Ми також використовуємо внесок нашої спільноти, експертів з безпеки та охорони здоров’я, та наших консультативних рад.

  1. Запобігання шкоді. Наша головна мета — гарантувати безпеку користувачів і зробити так, щоб платформа TikTok приносила лише радість. Ми знаємо, що контент або поведінка можуть по-різному впливати на представників нашої різноманітної спільноти. Це стосується фізичної, психологічної, фінансової та суспільної шкоди, а також загрози конфіденційності. Для забезпечення належного балансу з вільним самовираженням ми обмежуємо контент лише за потреби й таким чином, щоб мінімізувати вплив на свободу слова.
  2. Забезпечення права на вільне самовираження. Творчість, гарантована свободою самовираження, — рушійна сила нашої чудової спільноти. Ми поважаємо цей принцип, надаючи змогу вільно виражати свою думку на нашій платформі, а також завчасно реагуючи на поведінку, яка може заважати самовираженню інших користувачів. Проте свобода самовираження не є абсолютним правом і завжди розглядається з урахуванням потенційної шкоди. Вона також не дає права на включення вашого контенту до стрічки «Рекомендації».
  3. Сприяння ввічливості. Ввічливість сприяє повазі між людьми й процвітанню спільнот. Спосіб спілкування онлайн іноді загрожує позитивній взаємодії між людьми, тому ввічлива поведінка на платформі TikTok відіграє важливу роль для виконання нашої місії. Це передбачає визнання невід’ємного права на гідність за кожним користувачем і зобов’язання поводитися так, неначе ми спілкуємося віч-на-віч. Щоб забезпечити право на вільне самовираження, ми надаємо більше свободи в області суспільної критики публічних осіб.
  4. Повага до місцевих норм. TikTok об’єднує понад мільярд людей із понад 150 країн в одному спільному цифровому просторі. Ми співпрацюємо з регіональними експертами й місцевими спільнотами, щоб ураховувати місцеві культурні норми в нашому глобальному підході. Ми дозволяємо використовувати регіональні версії наших правил, при цьому дотримуючись основної лінії міжнародно визнаних прав людини.
  5. Стимулювання інклюзивності. Ми хочемо, щоб люди з усього світу почувалися бажаними гостями на нашій платформі. Ми цінимо та прославляємо різні культури, ідентичності, точки зору, інтереси й знання та вітаємо всіх людей незалежно від їхнього зовнішнього вигляду. Ми знаємо, що деякі верстви населення історично мали менше можливостей, тому дотримуємося принципу рівності й запобігаємо загрозам, які завдають непропорційної шкоди маргіналізованим групам.
  6. Захист права окремих осіб на конфіденційність. Ми намагаємося захищати й поважати конфіденційність представників своєї спільноти й осіб, які показуються або обговорюються в контенті на платформі. Ми прагнемо забезпечити те, щоб контент, який розповсюджується на нашій платформі, не розголошував особисті дані й не порушував право людей на конфіденційність.
  7. Забезпечення прозорості й послідовності. Ми хочемо, щоб усі знали наші правила та стандарти, а також принципи їхнього застосування. Ми надаємо чітку інформацію про наші політики та правила й прагнемо застосовувати їх послідовно та справедливо. Наші зусилля щодо їх застосування описано в Центрі прозорості (Transparency Center). У правилах ми будемо чітко вказувати, коли замість принципу послідовності потрібно надати пріоритет іншим принципам, наприклад, пов’язаним із місцевими нормами чи інклюзивністю.
  8. Необхідність бути чесними й справедливими. Щоденна модерація мільйонів одиниць контенту — складне завдання, і щоб упоратися з ним, украй важливо розробити надійний процес. Ми прагнемо діяти неупереджено, спиратися на факти, приймати справедливі рішення, повідомляти про вжиті заходи примусового характеру й надавати можливість подавати апеляцію.